„Możesz mieć talent, ale bez ciężkiej pracy nigdy nie będziesz najlepszy.” – Cristiano Ronaldo.
Jak uczy najnowsze doświadczenie z Igrzysk w Paryżu, a nawet wcześniej w Tokio, proces szkoleniowy przyszłych olimpijczyków wymaga radykalnej zmiany, jeśli chcemy rzeczywiście móc konkurować z czołówka światową w poszczególnych sportach. Polska jest zbyt biednym krajem, aby tracić najcenniejsze diamenty i nieefektywnie wydatkować środki finansowe zarówno publiczne jak i prywatne.
W obecnych czasach nie ma praktycznie sportu olimpijskiego, w którym można osiągać sukcesy bez pełnej profesjonalizacji i stworzenia młodym utalentowanym sportowcom warunków treningowych nie gorszych w porównaniu do ich europejskiej czy światowej konkurencji.
Analizując trendy w zarządzaniu karierami zawodników w sportach indywidualnych nie można przeoczyć następujących najważniejszych faktów:
właściwa selekcja sportowców o fizycznym i mentalnym potencjale, odpowiadającym wymogom danego sportu
pełna profesjonalizacja dotycząca zarówno samego zawodnika, jak i jego sportowego otoczenia -grupy/teamy sportowe
współpraca z czołowymi trenerami/ośrodkami i innymi specjalistami osiągającymi wybitne sukcesy w skali międzynarodowej
wykorzystanie najnowszych zdobyczy nauki w procesie szkoleniowym
Wskazane powyżej „prawdy” wymagają dwóch najważniejszych elementów:
świadomość tych realiów
odpowiednich nakładów finansowych
Obecnie tocząca się publiczna dyskusja o polskim sporcie nie dotyczy niestety tematu niezbędnych zmian, które muszą nastąpić w trybie pilnym, aby mieć nadzieję na lepsze osiągnięcia sportowe na najbliższych igrzyskach.
Stąd idea stworzenia długofalowego programu dla wybijających się młodych zawodników w indywidualnych sportach olimpijskich w oparciu o środki prywatne i samorządowe.
Za nami przemawia 30 lat doświadczenia w pracy menadżerskiej z wybitnymi polskimi i zagranicznymi sportowcami z różnych sportów, dziesiątki wywalczonych medali na igrzyskach olimpijskich i paralimpijskich, mistrzostwach świata i europy zdobytych przez naszych podopiecznych
Wiele rekordów Polski i Europy uzyskanych przez nasze zawodniczki i zawodników, to litry łez szczęścia i kilogramy goryczy porażek i rozczarowań, to setki tysięcy godzin rozmów z naszymi sportowcami, ich trenerkami i trenerami, rodzicami, lekarzami, fizjoterapetami, psychologami i innymi specjalistami, to dziesiątki tysięcy godzin spędzonych na arenach sportowych i treningach.
donacje
mały i średni biznes
działalność gospodarcza
granty
dotacje publiczne
W porównaniu do większości innych krajów europejskich obserwujemy w Polsce bardzo niski poziom zaangażowania średniego i małego biznesu w sport.